APPLE ЗРОБИТЬ УСІ IPHONE ПЛАТІЖНИМИ ТЕРМІНАЛАМИ. ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ

Apple масово скуповує стартапи, що спеціалізуються на штучному інтелекті, але інтереси компанії лише на ньому не закінчуються.

Apple придбала канадський фінтех-стартап Mobeewave, що працює над технологією, яка дозволяє використовувати смартфони з NFC в якості платіжних терміналів. У 2014 році в компанію проінвестували Samsung, фонд Fort Ross Ventures та інші інвестори, сума склала 6,5 мільйона доларів.

Mobeeewave пропонує використовувати чіп NFC (Near Field Communications, застосовується для безконтактної оплати) для синхронізації смартфона з іншим смартфоном або банківською картою. Щоб транзакція пройшла швидко, клієнтові потрібно буде використовувати Face ID або Touch ID, потім вибрати суму і піднести картку або смартфон до смартфону продавця. Транзакція триватиме кілька секунд. Mobeewave буде доступна для всієї техніки Apple з NFC-чіпами.

Технологія Mobeewave використовує чіп Near Field Communications (NFC) для синхронізації двох смартфонів або банківської карти і смартфона на невеликій відстані. Для проведення швидкої транзакції користувачеві досить підтвердити особистість за допомогою датчика Face ID або сканера Touch ID, вибрати суму, піднести картку до пристрою і почекати декілька секунд для обробки платежу. Функція буде доступна для всіх актуальних лінійок Apple і навіть iPhone 6 та 6 Plus, в яких вперше з’явився NFC-модуль.

Про майбутнє нововведення розповів Марк Гурман з Bloomberg, посилаючись на джерела в Apple. Поки невідомо, коли Mobeewave розробить для Apple повноцінний додаток, відомо лише, що стартап вже розробив додаток, і його впровадження залежить від Apple.

У Mobeewave є конкурент — компанія Square Inc., яка також розробляє «хард» і «софт» для проведення транзакцій за допомогою смартфонів. Злиття Mobeewave з Apple може негативно позначитися на Square.

За словами інформаторів Гурмана, злиття коштувало Apple 100 мільйонів доларів. Mobeewave залишить в роботі всіх співробітників (їх в компанії десятки) та збереже офіс у Монреалі.

Mobeewave була заснована в 2011 році Максимом де Нанкласом та Бенджаміном дю Хасом. За весь час існування, за даними Crunchbase, вона залучила $26,6 млн.

Останнім часом Apple цілеспрямовано займається фінтех-сектором. Почавши з додатка для здійснення безконтактних платежів Apple Pay у 2014 році, компанія представила дебетову карту Apple Card в 2019 році, а зараз планує замінити платіжні термінали смартфонами.

Apple також купила компанію-розробника віртуальної реальності NextVR, стартапи, які допоможуть удосконалити помічника Siri: Voysis, Xnor.ai та Inductive, і популярний Android-додаток погоди Dark Sky, що використовує штучний інтелект.

Робота з Apple — не перший випадок співпраці Mobeewave з технологічної корпорацією. Минулого року Samsung співпрацювала з Mobeewave для розгортання на смартфонах з NFC технології mPOS, яка також дозволяє використовувати смартфони як платіжний термінал. Samsung володіла часткою в Mobeewave через свій венчурний підрозділ. Поки невідомо, як покупка компанії Apple вплине на роботу Mobeewave з головним конкурентом «яблука».

Джерело

Фото: trashbox.ru

ПОЗВОНИТЬ