Депутати «Слуги народу» пропонують випуск ОВДП на 19,6 млрд грн для розрахунків за е / е з «зеленими»

Випустити облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на 19,6 млрд грн для погашення в четвертому кварталі цього року частини боргу і інших розрахунків з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) пропонують депутати фракції більшості «Слуга народу» Юрій Кузбит, Богдан Торохтій та Максим Заремський.

Згідно із законопроектом №4151, внесеному ними в Раду 24 вересня і опублікованим у п’ятницю, після випуску ОВДП на таку суму вона буде передана як субсидія НЕК «Укренерго», щоб ця компанія змогла погасити свій борг перед ДП «Гарантований покупець» («ГарПок»), а та — перед виробниками ВДЕ.

Для цього пропонується збільшити граничний розмір дефіциту держбюджету-2020 з 298,4 до 318 млрд грн.

Автори законопроекту нагадують, що заборгованість «ГарПок» перед «зеленими» на 1 серпня 2020 становила 22,4 млрд грн, і уряд згідно меморандуму з виробниками ВДЕ взяв на себе зобов’язання погасити 40% її в четвертому кварталі 2020 року, що становить 8,96 млрд грн.

Крім того правками до закону «Про альтернативні джерела енергії» від липня цього року встановлено, що уряд передбачає в держбюджеті витрати на фінансову підтримку «ГарПоку» для оплати електроенергії з ВДЕ в розмірі не менше 20% прогнозного вироблення такої електроенергії на відповідний рік. Згідно з розрахунками НКРЕКП і «ГарПок» у 2020 році це складе 13,2 млрд кВт-год на 53,2 млрд грн, тобто в держбюджеті треба передбачити 10,64 млрд грн.

Джерело

ПОЗВОНИТЬ