ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ЗМІНЮЄ ПІДХОДИ ЩОДО РОБОТИ З БАНКАМИ

ФГВФО разом із НАБУ провели онлайн конференцію для банківської спільноти, йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів.

У ході неї представники Фонду розповіли банкам про поточні зміни в його нормативно-правових актах щодо подання звітності, проведення перевірок та ведення баз вкладників.

Так, банківській спільноті були презентовані нові підходи до порядку складання і подання до Фонду гарантування вкладів щомісячної звітності. З 12.10.2020 р. запроваджено новий формат ведення банками форм звітності, зокрема введено нові XSD-схеми, описи контролів та складові кодів показників для файлів звітності, що подаватимуться до Фонду у XML форматі. Згідно із новими правилами, після 12.10.2020 р. банки повинні надавати свою звітність у форматі XML лише через спеціально створений веб-портал ФГВФО автоматизованих сервісів подання статистичної звітності.

Враховуючи дію карантинних обмежень, Фонд гарантування вкладів змінив підхід до проведення дистанційних перевірок своїх учасників, про особливості здійснення яких представники Фонду також повідомили банки під час конференції. Крім цього, учасниками заходу обговорювались питання, пов’язані із формуванням та правильністю ведення бази даних про вкладників, яку ФГВФО використовує для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування у разі визнання банку неплатоспроможним.

Джерело

ПОЗВОНИТЬ