Трудовий договір з нефіксованим робочим часом як альтернатива ЦПД: пропозиція Мінекономіки

Оприлюднено законопроєкт, яким пропонується запровадити нову особливу форму договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом

СПО профспілок оприлюднило для обговорення законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості».

Ним пропонується запровадити нову особливу форму договору –трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ст. 21-1 КЗпП). За ним обов’язок працівника виконувати роботу виникатиме виключно за умови надання власником або уповноваженим ним органом такої роботи, без гарантій того, що ця робота буде надаватися постійно.

Як зазначено у пояснювальній записці, такі договори «впроваджуються як альтернатива договорам цивільно-правового характеру. Працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і при цьому матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати тощо)».

Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів. Водночас це обмеження не застосовуватимуть для фізосіб, які використовують найману працю та не є суб’єктами господарювання.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити спосіб повідомлення:

  • працівника про наявність роботи;

  • від працівника про готовність приступити до роботи.

Роботодавець самостійно визначатиме обсяг необхідної для виконання роботи та в розумний строк погоджуватиме з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Зарплату за таким договором виплачуватимуть за фактично відпрацьований час. При відрядній системі оплати праці — за фактично відпрацьований час за встановленими у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом відрядними розцінками.

Мінімальна тривалість робочого часу на підставі договору з нефіксованим робочим часом протягом календарного місяця має становити 8 годин.

Роботодавець не може забороняти або створювати перешкоди працівникові виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

У трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело

ПОЗВОНИТЬ