Україна і Франція найближчим часом можуть підписати міжурядову угоду про співпрацю в залізничній сфері — Аваков

Україна і Франція в рамках Змішаної міжурядової комісії з економічного співробітництва найближчим часом можуть вийти на підписання угоди, повідомив глава української сторони комісії, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Ми довго напрацьовували деталі спільного з французькою стороною проекту і найближчим часом можемо вийти на підписання міжурядової угоди, яка повністю задовольнятиме потреби України. Зокрема з урахуванням вимог, поставлених президентом України в частині локалізації виробництва на українських підприємствах», — заявив Аваков на зустрічі з генеральним виконавчим директором компанії ALSTOM Анрі Пупар-Лафаржем у вівторок, повідомляє прес-служба МВС України.

Зазначається, що на зустрічі за участю посла Франції в Україні Етьєна де Понсена і гендиректора «Укрзалізниці» Володимира Жмака сторони обговорили перспективи реалізації проекту постачання електричних локомотивів ALSTOM з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.

«Ми маємо дуже застарілий парк локомотивів і нам стратегічно необхідно його оновлювати. На даному етапі ми зацікавлені в 50-ти двосистемних електровозах, здатних транспортувати від 5500 до 6000 тонн вантажу. Ці локомотиви потрібні нам з довгостроковою системою технічного обслуговування і локалізацією виробництва в Україні. На другому етапі ми зацікавлені отримати односистемні локомотиви», — повідомив під час переговорів Жмак.

Пупар-Лафарж у свою чергу запевнив, що компанія ALSTOM зможе бути надійним і довгостроковим партнером для «Укрзалізниці» і України.

«На ринку ми працюємо вже багато років, і можемо задовольнити потреби «Укрзалізниці». ALSTOM має досвід роботи на ринках з локалізацією виробничих і сервісних потужностей. Це підсилює нашу кооперацію і створює нові робочі місця. Зокрема, ми так працюємо в Казахстані і Південній Африці», — розповів він.

Де Понсен зазначив, що за останні два роки з урахуванням активної реалізації вертолітного (Airbus Helicopters) і корабельного (Осеан) проектів МВС України, гуманітарного проекту поліпшення водопостачання Маріуполя з перспективою його поширення на Луганщину, загальна вартість всіх економічних програм співпраці між Україною і Францією становить 800 млн євро.

Джерело

На фото: 49-й грузовой локомотив Alstom, cfts.org.ua

ПОЗВОНИТЬ