Кабмін затвердив 103 пріоритетних інвестпроекти до 2023 року

Кабінет Міністрів визначив як пріоритетні проект із виробництва апаратів штучного дихання (ШВЛ), два сміттєспалювальні заводи і ракетно-космічний комплекс повітряного старту, загалом у затвердженому переліку 103 пріоритетних інвестпроекти до 2023 року.

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», відповідне розпорядження уряд затвердив із триденним доопрацюванням на засіданні в середу.

Згідно з проектом розпорядження, чотири зі 103 проектів передбачають фінансування повністю коштом держбюджету і ще 43 проекти — частково коштом державного та/або місцевого бюджету.

Як зазначено в документі, серед пріоритетних інвестпроектів — організація виробництва ШВЛ коштом інвестора, держбюджету та інших джерел, а також будівництво заводу (комплексу) з переробки твердих побутових відходів (гарантування екологічної безпеки в Києві) — коштом інвестора.

Крім цього, серед пріоритетних проектів — будівництво сміттєсортувальної лінії в Дрогобичі (Львівська область) коштом держбюджету і місцевих бюджетів.

Серед інвестпроектів, які планується реалізувати коштом держбюджету і міжнародної технічної допомоги, — модернізація сімейства літаків Ан-124-100 і Ан-225 на ДП «Антонов», ракетно-космічний комплекс повітряного старту, міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван — платформа розвитку Карпатського регіону.

Крім того, планується реалізувати проект із підготовки виробництва інфрачервоної головки самонаведення для керованих авіаракет, а також зі розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин» — виключно коштом держбюджету.

За рахунок інвестора, місцевих бюджетів та держбюджету також планується реалізувати будівництво сміттєспалювальних заводів у Краматорську і Маріуполі, будівництво туристичної і транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку (плюс кошти міжнародної технічної допомоги), а також звести Центр олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

Джерело

ПОЗВОНИТЬ