В Україні з’явиться перший фінансовий хаб

Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв презентував проєкт меморандуму щодо створення фінансового центру для функціонування фондового ринку.

Проєкт меморандуму між Урядом України, USAID і ЄБРР передбачає новий оншорний регіональний центр ринків капіталу та товарних ринків, який включатиме в свою структуру 5 установ: Консультативну раду, Бюро зв’язків з інвесторами, Арбітражний центр, Універсальну біржу та Фінансово-інфраструктурний холдинг.

«Результатом розвитку ринків капіталу та товарних ринків буде прискорення економічного зростання та покращення рівня життя українців. У цьому і полягає суть програми реформ» – наголосив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Український міжнародний фінансовий центр (УМФЦ) запровадить:

— прозорі правила та регулювання;

— запобігання корупції та шахрайства;

— підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на міжнародній арені;

— підвищення активності ринку – збільшення суми оподаткованого прибутку;

— підвищення конкуренції – збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій та зростання ВВП;

— інвестиції створюють робочі місця;

— підвищення стандартів життя українців;

— стабільна пенсійна система та підвищення розміру пенсій;

— справедливі ціни на енергоресурси тощо.

«Невизначеність з верховенством права – це основна причина небажання інвестувати в Україну. Вирішити цю проблему допоможе окремий арбітражний цент, до якого будуть залучені професійні арбітри з великим досвідом роботи» – зазначив Тимур Хромаєв.
Запуск проєкту планується восени 2023 року, але уже зараз ведеться робота над розробкою проєктів нормативної бази.

Дана ініціатива стала можливою завдяки схваленню закону №738 щодо спрощення залучення іноземних інвестицій і нових фінансових інструментів.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що створення сприятливих умов для функціонування фінансового ринку капіталів — один з ключових кроків для будівництва успішної України.

«Найближчим часом ми його схвалимо та передамо для подальшого підписання з нашими міжнародними партнерами» – заявив він.

Шмигаль також відзначив, що ринок капіталу — це те, що вирізняє успішні країни, тому його створення є одним із пріоритетів уряду.

«Створення ринку капіталу означатиме додаткові фінансові інструменти для внутрішнього та зовнішнього інвестора», — додав він.

УМФЦ буде повністю інтегрованою в українську правову систему, а також надасть рівні можливості і привілеї кожному локальному та міжнародному учаснику.

Джерело

ПОЗВОНИТЬ