МВФ пропонує обкласти тимчасовим податком компанії, які найбільше заробили на пандемії

Крім додаткового поповнення бюджету, це посилить соціальну згуртованість, пояснили у фонді

Країнам варто подумати про введення тимчасового «податку солідарності» для компаній, які змогли заробити на пандемії, написав Міжнародний валютний фонд у своєму «Бюджетному віснику», що виходить двічі на рік, передає Forbes.

МВФ вважає, що тимчасовий податок на надприбутки може як замінити звичайні корпоративні податки, так і виступити доповненням до них. Такий податок забезпечить внесок бізнесу, який процвітав під час кризи, в економіку і не торкнеться компанії і їх співробітників, які отримали мінімальний прибуток або зазнали збитків, вказано в доповіді.

МФВ відзначив, що тимчасове підвищення податків із найбільш заможних людей в крайніх ситуаціях вже застосовувалося: так робили в Німеччині в 1991-му, в Австралії в 2011-му і в Японії в 2013-му.

На думку МВФ, в світі після пандемії потрібно збільшувати соціальні витрати, але для цього потрібно знайти додаткові джерела доходів бюджету. У числі ширших заходів МВФ запропонував більше уваги приділити податків на спадщину, при даруванні або на майно. Якщо такі заходи виявляться недостатніми, фонд допускає введення податків на багатство.

Тимчасовий податок з компаній, які заробляють на пандемії, проявить їх солідарність з найбільш постраждалими від кризи і допоможе скоротити соціальну нерівність, вважає МВФ. Символічне збільшення зборів із процвітаючого бізнесу посилить суспільну згуртованість, навіть якщо немає гострої потреби в поповненні бюджету, заявив Financial Times керівник департаменту фінансових відносин МВФ Вітор Гаспар. Ініціатива посилить сприйняття людей, що «кожен вносить вклад в зусилля з відновлення після COVID-19», додав чиновник.

Гаспар в коментарі FT додав, що країни повинні інвестувати у виробництво і дистрибуцію вакцин проти COVID-19. Це зараз найважливіша фінансова політика в світі, яка може коштувати десятки мільярдів доларів, але істотно прискорить зростання економіки, вважає він. За оцінкою МВФ, надходження податків лише в розвинених країнах в разі загальної перемоги над пандемією можуть зрости на $1 трлн до 2025 року.

«Вакцинація – ймовірно, новий глобальний інвестиційний проект з найвищою прибутковістю, яка коли-небудь розглядалася», – заявив Гаспар.

МВФ готує багатомільярдну програму допомоги країнам через пандемію.

Джерело

Фото Shutterstock

ПОЗВОНИТЬ