Закон про захист інвесторів житла зменшить ризики для банків — НБУ

Імплементація закону про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, зменшить ризики не тільки для самих українців, а й для банків, які задіяні у кредитуванні.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час спільного пресбрифінгу щодо вирішення питання добудови ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.

«Законопроєкт №5091 — це революційний проєкт закону щодо захисту прав на ринку житлової нерухомості. Його імплементація повністю знищить будівельні піраміди. Закон обмежує ризики інвесторів на первиному ринку нерухомості і зменшує ризики для банків, що беруть участь у цьому», — сказав Шевченко.

Він нагадав, що у серні 2020 року Національний банк визнав банк «Аркада» неплатоспроможним через проблеми із рівнем капіталу.

«Як ми й прогнозували жодного впливу на функціонування банківської системи банкрутство банку не мало. Частка банку на ринку була незначною», — зауважив Шевченко.

Правління НБУ 25 серпня 2020 року ухвалило рішення про віднесення банку «Аркада» до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Банк «Аркада» зупинив будівництво трьох житлових масивів у Києві («Патріотика», «Еврика», «Патріотика на озерах»), де у спорудження квартир вклали кошти понад 12 тис. громадян.

Проєкт Закону про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому №5091 одержано Верховною Радою 17 лютого 2021 року.

ПОЗВОНИТЬ