Шевченко назвав терміни переходу СЕП НБУ на режим 24/7

Система електронних платежів Національного банку запрацює у цілодобовому режимі до кінця 2022 року.

Про це повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

«Наступний наш глобальний проєкт – переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO20022, на основі якого Національний банк вже почав розробку нового покоління нашої системи міжбанківських платежів – СЕП», — написав він.

Шевченко додав, що НБУ переведе роботу СЕП у цілодобовий режим до кінця 2022 року.

«До кінця 2022 року ми повинні не лише модернізувати СЕП відповідно до цього міжнародного стандарту, а й перевести її роботу в режим 24/7», — зазначив він.

З серпня 2020 року СЕП запрацювала в режимі 23/7. Це стало першим етапом для майбутнього переходу системи на цілодобовий режим роботи. Перехід СЕП на режим 24/7 планується реалізувати в межах модернізації системи разом з її переходом на міжнародний стандарт ISO20022.

СЕП – державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в НБУ, який є платіжною організацією та розрахунковим банком СЕП.

СЕП забезпечує здійснення 96% міжбанківських переказів коштів у гривні в межах країни. Станом на 1 січня 2021 року учасниками СЕП були 74 банки, Державна казначейська служба та НБУ.

За перші 4 місяці року через СЕП НБУ здійснено 132 млн початкових платежів на 17 трлн грн.

Торік через СЕП НБУ здійснено 385 млн початкових платежів на майже 45 трлн грн.

Джерело

ПОЗВОНИТЬ