Банки мають визначити терміни угод і вимоги до боржників

Українські банки повинні до 14 липня узгодити свої договори про надання споживчого кредиту із законодавством про споживче кредитування.

Це буде зроблено на виконання вимог закону від 19 березня 2021 року №1349-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості», повідомляє НБУ.

Метою закону є захист правового інтересу всіх учасників процесу врегулювання простроченої заборгованості.

Зокрема йдеться про визначення низки важливих термінів у договорах, а також встановлення вимог під час роботи з простроченою заборгованістю.

Визначення термінів покликане усунути ситуації, які можна трактувати на користь тієї чи іншої сторони, а також спростити для споживача розуміння умов договору, який він укладає з банком.

Відповідні норми передбачені постановою Нацбанку від 17 червня 2021 року №53, яка набирає чинності з 14 липня 2021 року.

На початку року НБУ встановив додаткові вимоги до банківських договорів про споживчий кредит та договорів про надання послуг залучення у вклади (депозити) коштів і банківських металів, відкриття та ведення поточних рахунків, у тому числі в банківських металах, та рахунків умовного зберігання (ескроу).

Джерело

ПОЗВОНИТЬ