Due Diligence

Динаміка бізнес-процесів в сучасному світі, в тому числі і в Україні, змушує керівників компаній все частіше замислюватися про Due Diligence (дослівно – належна добросовісність).

 

 

Це комплекс заходів по формуванню об’єктивного уявлення про об’єкт інвестування. Перевірка Due Diligence, ціна якої визначається цілою низкою чинників, дуже важлива для кожного власника бізнесу, так як дозволяє визначити справедливу вартість об’єкта, наявні ризики.

Для чого проводиться Due Diligence

DD аудит необхідний для надання достовірної і повної інформації про фінансовий стан компанії на поточний момент. Метою даного дослідження є об’єктивні дані про фінансову діяльність підприємства, рентабельності та ефективності протікають бізнес-процесів.

Як правило, клієнти замовляють аудит Due Diligence в наступних випадках:

 • – при купівлі або продажу бізнесу;

 • – для оцінки доцільності інвестицій;

 • – при залучені кредиту;

 • – для винесення рішень про злиття і т.д.

Оскільки метою такого аудиту є не виявлення помилок у звітності, а визначення реального матеріального становища компанії. Ініціатором проведення може бути не тільки представник фірми, але і потенційний кредитор або інвестор.

Перевірка бізнесу перед покупкою

Послуга призначена для покупця, який прийняв або приймає рішення про придбання бізнесу. Незважаючи на гадану легкість, покупка готового бізнесу – процес досить складний і нерідко має багато «підводних каменів».
Для того, щоб уникнути негативних наслідків бізнес необхідно ретельно перевірити (Due Diligence). Перевірка бізнесу перед покупкою – це один з найважливіших етапів, який дозволяє виявити і оцінити основні ризики угоди, перевірити адекватність ціни пропозиції, а також прийняти остаточне рішення про покупку обраного вами бізнесу.

Комплексний аналіз компанії проводиться в кілька етапів:

Правова експертиза (Legal Due Diligence). Правова експертиза дозволяє:

 • – визначити комплектність і наявність установчих, дозвільних, правовстановлюючих та інших документів компанії, а також їх відповідність вимогам законодавства;

 • – перевірити права власників на активи і частки в підприємстві, а також на вчинення подальших угод з ними;

 • – оцінити ризики, пов’язані з виявленими порушеннями, їх вплив на можливість проведення операції і її вартість;

 • – розробити рекомендації щодо усунення виявлених недоліків і приведення у відповідність всієї необхідної документації

Фінансова експертиза (Financial Due Diligence). Один з основних етапів аналізу. Дозволяє визначити здатність підприємства приносити дохід.

В ході процесу аналізуються:

 • – структура активів і пасивів;

 • – доходи підприємства;

 • – характер і обсяг грошового потоку;

 • – ступінь прозорості управлінського обліку.

На основі отриманих даних проводиться оцінка вартості підприємства.

Податковий аудит (Tax Due Diligence). Обов’язкова частина комплексного аналізу. Дозволяє визначити ступінь ризику пред’явлення претензій з боку податкових органів. Високі податкові ризики можуть істотно знизити вартість підприємства або навіть призвести до відмови від угоди. Також при виконанні даного завдання може бути виявлена можливість податкової оптимізації. За результатами податкового аудиту фахівець розробляє рекомендації по угоді, що дозволяють звести податкові ризики до мінімуму.

Оцінка. Проводиться з метою перевірки об’єктивності запитуваної продавцем ціни об’єкта продажу. Залежно від поставленого завдання консультант проводить повноцінну або експрес-оцінку.

Крім того, комплексний аналіз може включати в себе Операційний аналіз (Operational Due Diligence) та Кадровий аудит, основними напрямками перевірки яких є організаційна структура, менеджмент, персонал, система продажів компанії, а також кадрова документація підприємства.

При проведенні Due Diligence, як правило, задіяні фінансисти, юристи, податкові консультанти, бухгалтери. Тому вартість такої процедури вище, ніж проведення аудиторської перевірки бухгалтерської (фінансової) звітності компанії.

Проте, розрахунок вартості Due Diligence здійснюється, виходячи з погодинної ставки роботи фахівця компанії або вартості людино-дня.

Програма проведення Due Diligence узгоджується з Замовником виходячи з технічного завдання.

Результатом проведення Due Diligence відповідно до програми (технічного завдання), узгодженої з замовником, є спеціальний звіт.

ВАРТИСТЬ ПОСЛУГ

Due diligence організацій в сфері послуг
от 50 000 грн/рік
Due diligence турагентств
от 55 000 грн/рік
Due diligence торгівельних компаній
от 65 000 грн/рік
Due diligence кафе, ресторанів
от 65 000 грн/рік
Due diligence видавництв і друкарень
от 65 000 грн/рік
Due diligence інтернет-магазинів
от 65 000 грн/рік
Due diligence некомерційних організацій (НКО)
от 67 000 грн/рік
Due diligence компаній у сфері транспорту та логістики
от 70 000 грн/рік
Due diligence организацій у сфері аренди
от 75 000 грн/рік
Due diligence будівельних компаній
от 83 000 грн/рік
Due diligence виробничих компаній
от 100 000 грн/рік
ПОЗВОНИТЬ